امروز    جمعه , 04-خرداد-1397   Friday , 25-May-2018  - 

تبلیغات

آگهی ها

تست 2

تست 2

1979،احتمال انتقال ویروس «زیکا» از طریق اشک چشم و عرق بدن

احتمال انتقال ویروس «زیکا» از طریق اشک چشم و عرق بدن

 

پزشکان عنوان می‌کنند ویروس زیکا قادر است از طریق مایعات بدن نظیر اشک یا عرق بدن به فرد دیگری منتقل شود.

به گزارش مهر، محققان دانشکده پزشکی دانشگاه یوتا دریافتند مردی ۳۸ ساله که مراقب فرد مسنی بود که به خاطر عوارضی شبیه به عفونت زیکا درگذشته بود، خود نیز بعد از مدتی مبتلا به عفونت زیکا شد.

محققان عنوان می‌کنند از آنجاییکه این فرد در تماس مستقیم با اشک و عرق بدن این بیمار بوده است، احتمالاً شیوه انتقال بیماری به وی نیز از این طریق بوده است.

مرد ۷۳ اخیراً در سفری 3 هفته‌ای به مکزیک مبتلا به زیکا شده بود. وی بعد از بازگشت به یوتا علائم شبه زیکا نظیر درد شکمی، گلودرد، تب، چشمان قرمز و اسهال را گزارش کرده بود. در نهایت نیز در بیمارستان بستری شده بود که بعد از 5 روز بستری شدن به دلیل مشکلات قبلی نظیر نارسایی کلیوی فوت کرد.

فرد مراقب این پیرمرد نیز بعد از مدتی علائم چشمان قرمز، تب، درد عضلانی و جوش‌های پوستی را گزارش کرده بود.

به گفته پزشکان از آنجاییکه مرد مراقب این پیرمرد بدون دستکش اشک چشمان پیرمرد را پاک کرده مبتلا به این بیماری شده است.

البته پزشکان عنوان می‌کنند مرگ پیرمرد به دلیل ویروس زیکا اتفاقی نادر است و تاکنون تنها ۹ مرگ به دلیل عفونت زیکا تأیید شده است.

1890،حضور 47 هزار تنی شرکت‌های عایق اصفهان در بورس کالا

حضور 47 هزار تنی شرکت‌های عایق اصفهان در بورس کالا

تالار صادراتی بورس کالای ایران دیروز شاهد عرضه 54 هزار و 600 تن انواع قیر، لوب‌کات سبک و وکیوم‌باتوم بود.

به گزارش مناقصه‌مزایده از روابط عمومی و امور بین‌الملل بورس کالای ایران، 5 هزار تن وکیوم‌باتوم و دو هزار تن لوب‌کات سبک شرکت پالایش نفت تبریز و 47 هزار و 600 تن انواع قیر شرکت‌های عایق اصفهان، پالایش نفت تبریز، ریونیز پالایش آرتان، داناگام، قیران پخش ستاره ایرانیان، نفت جی، بام گام عایق ارومیه و الوند پارس سپاهان در این تالار عرضه شد.

براساس این گزارش، 131 هزار و 892 تن انواع مواد پلیمری، قیر، وکیوم باتوم و گوگرد در تالار فرآورده‌های نفتی و پتروشیمی روی تابلوی عرضه رفت.

بر این اساس، شرکت‌های پتروشیمی 45 هزار و 92 تن انواع مواد پلیمری را در این تالار عرضه کردند.

این گزارش حاکی است تالار محصولات صنعتی و معدنی در این روز عرضه 10 هزار تن تختالc شرکت فولاد هرمزگان جنوب، 200 تن شمش هزار پوندی 99.8 شرکت ایرالکو و 20 کیلوگرم شمش طلای معدن زرشوران را تجربه کرد.

همچنین 4 هزار و 160 تن جو دامی استان‌های خراسان رضوی، ایلام، خوزستان و مرکزی در قالب طرح قیمت تضمینی و 200 تن جو دامی روسیه، 500 تن ذرت دانه‌ای دزفول، 500 تن کنجاله آفتابگردان شرکت پنبه و دانه‌های روغنی خراسان، 165 تن کنجاله سویا کرمانشاه و 200 تن کنجاله کنجد شرکت پنبه و دانه‌های روغنی خراسان در تالار محصولات کشاورزی عرضه شد.

صفحه اصلی

برای آگاهی از مناقصات، برای دانستن اخبار مزایدات
به كدام منبع مراجعه می‏كنید؟


اولین، بهترین، جامع ترین و تنها منبع مناقصات و مزایدات پیش روی شماست


روزنامه تخصصی " مناقصه‏‌مزایده"
همراه و یار همیشگی تولیدگران و پیمانكاران با كارگروه مشاوران مناقصه و مزایده و كلیه امور وابسته،، و اطلاعات ضروری پیمانكاران  با عضویت رایگان،مناقصات ومزایدات جاری کشور 


"مناقصه‌مزایده" در كلیه كیوسك‏های مطبوعات یا با ارسال اختصاصی برای سازمان‏ و شركت‏ها و... توسط پست هر استان د ر چند قدمی شماست

ورود کاربران

برای عضویت و دریافت رایگان اطلاعات مناقصات و مزایدات روز کشور با شماره تلفن 88475790 داخلی 114 تماس حاصل فرمایید.تبلیغات

مزایده فروش اموال و املاک بانک سپه
متقاضیان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاهد فهرست املاک به نشانی www.banksepah.ir مراجعه کنند.