امروز    جمعه , 04-خرداد-1397   Friday , 25-May-2018  - 
صفحات روزنامه اقتصاد کلان 2359،اتباع بیگانه نمی‌توانند در کشور کار کنند

2359،اتباع بیگانه نمی‌توانند در کشور کار کنند

نماینده مردم نهاوند در مجلس

اتباع بیگانه نمی‌توانند در کشور کار کنند

نماینده مردم نهاوند در مجلس با تأکید بر این‌که حضور اتباع بیگانه در ایران فرصت کار را از کارگران فصلی و همچنین افراد تحصیلکرده سلب کرده است، بر ضرورت خروج اتباع غیرقانونی از کشور تأکید کرد.

به گزارش مناقصه‌مزایده، حسن‌بهرام‌نیا در نشست علنی دیروز مجلس گفت: طبق ماده 120 قانون کار، اتباع بیگانه نمی‌توانند در ایران مشغول به‌کار شوند، مگر آن‌که دارای روادید ورود با حق کار مشخص باشند.

نماینده مردم نهاوند در مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که طبق ماده 128 قانون کار، کافرمایان مکلف هستند قبل از اقدام به عقد هرگونه قراردادی که موجب استخدام کارشناسان بیگانه می‌شود، نظر وزارت کار در مورد امکان اجازه استخدام تبعه بیگانه استعلام کند، افزود: متأسفانه امروز دومیلیون نفر از اتباع بیگانه بدون شرایط مشغول به‌کار هستند.

وی با اشاره به رکود موجود و آمار بالای بیکاری در کشور تصریح‌کرد: متأسفانه امروز بسیاری از کارگران فصلی ما بیکار بوده و با مشکلات معیشت دست به گریبان هستند.

بهرام‌نیا با بیان این‌که بسیاری از تحصیلکردگان ما نیز برای تأمین معیشت خود گرفتار هستند، افزود: متأسفانه بسیاری از تحصیلکردگان ما علی‌رغم تحصیلات بالایی که دارند برای تأمین معیشت خود مجبور به تن دادن به‌کارگری هستند.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی یادآورشد: درخواست ما این است که مسؤولان با مهمانان ناخوانده‌ای که بدون قانون وارد کشور شده و مشاغل را در اختیار گرفته‌اند، برخورد کرده و هر چه زودتر آنها را اخراج کند تا شرایط کار برای کارگران فصلی و همچنین تحصیلکردگان کشورمان فراهم شود.