امروز    سه شنبه , 04-ارديبهشت-1397   Tuesday , 24-April-2018  - 
صفحات روزنامه بازار سرمایه 2395،مزایده 6500 میلیارد تومانی شرکت‌های دولتی امروز برگزار می‌شود

2395،مزایده 6500 میلیارد تومانی شرکت‌های دولتی امروز برگزار می‌شود

مشاور سازمان خصوصی‌سازی در گفت‌وگو با مناقصه‌مزایده

مزایده 6500 میلیارد تومانی شرکت‌های دولتی امروز برگزار می‌شود

مسعود طاهری- مشاور رییس سازمان خصوصی‌سازی گفت: مزایده بزرگ بنگاه‌ها و شرکت‌های دولتی به ارزش ۶۵۰۰ میلیارد تومان امروز (سه‌شنبه) برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار مناقصه‌مزایده، سیدجعفرسبحانی گفت: مزایده بزرگ بنگاه‌ها و شرکت‌های دولتی به ارزش ۶۵۰۰ میلیارد تومان برای واگذاری در روز سه‌شنبه (امروز) روانه میز فروش می‌شود. وی در ادامه اظهارداشت: برنامه واگذاری شرکت‌های جدید در سال‌جاری پس از برگزاری نخستین جلسه هیأت واگذاری مشخص می‌شود.

مشاور رییس کل سازمان خصوصی‌سازی درباره جزییات این مزایده گفت: صددرصد سهام شرکت کشت و صنعت دامپروری مغان به ارزش کل پایه ۲۲ هزار و ۱۹۹ میلیارد و ۷۹۹ میلیون ریال، صددرصد سهام شرکت کشاورزی و دامپروری سفیدرود به ارزش کل پایه ۱۵ هزار و ۵۱۰ میلیارد و ۹۲۰ میلیون ریال، ۲۰ درصد سهام شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی به ارزش کل پایه ۱۱ هزار و ۷۱۸ میلیارد و ۲۹۵ میلیون ریال، ۱۰۰ درصد سهام شرکت مجتمع صنعتی اسفراین به ارزش کل پایه ۷ هزار و ۱۹۴ میلیارد و ۶۸۴ میلیون ریال، ۱۰۰ درصد سهام شرکت لوله گستر اسفراین به ارزش کل پایه یک هزار و ۹۱۷ میلیارد و ۱۰۷میلیون ریال و ۱۰۰ درصد سهام شرکت پالایش نفت خوزستان به ارزش کل پایه یک هزار و ۷۶۷ میلیارد و ۷۶۸ میلیون ریال از جمله شرکت‌هایی هستند که در مزایده امروز واگذار می‌شوند.

سبحانی افزود: متقاضیان خرید شرکت‌های مذکور پاکت حاوی پیشنهاد قیمت خود را پیشتر به سازمان خصوصی‌سازی ارایه کرده بودند.