امروز    سه شنبه , 04-ارديبهشت-1397   Tuesday , 24-April-2018  - 
صفحات روزنامه بهارستان 2334،کم‌تر از یک سوم بودجه عمرانی تخصیص یافت

2334،کم‌تر از یک سوم بودجه عمرانی تخصیص یافت

در سال گذشته

کم‌تر از یک سوم بودجه عمرانی تخصیص یافت

دبیر انجمن شرکت‌های راهسازی گفت: افزایش بودجه پروژه‌های عمرانی و تکمیل زیرساخت‌های حمل و نقل علاوه بر افزایش اشتغال در رونق بخش‌های اقتصادی مؤثراست، اما سال گذشته 29.4 درصد بودجه مصوب تخصیص یافت.

به گزارش ایرنا، علی‌آزاد افزود: منافع ملی و مسؤولیت اجتماعی همگان ایجاب می‌کند با افزایش بودجه‌های عمرانی و زیرساخت‌های حمل و نقل از این منابع مالی به صورت بهینه استفاده شود.

این فعال بخش راهسازی افزود: جمهوری اسلامی ایران در افق چشم‌انداز 1404 باید به نخستین کشور منطقه از نظر توسعه در ابعاد مختلف تبدیل شود و برای دستیابی به این جایگاه مهم توسعه زیرساخت‌ها به خصوص در صنعت حمل و نقل بسیار تأثیرگذار است.

وی گفت: بودجه جاری سالیانه افزایش دارد، اما از بودجه عمرانی کاسته می‌شود و این امر در کاهش رشد و رونق اقتصاد ملی در بخش‌های مختلف تأثیرگذار است.

دبیر انجمن شرکت‌های راهسازی اضافه‌کرد: سال گذشته بودجه عمرانی کشور حدود 34 هزار میلیارد تومان بود، اما در عمل کم‌تر از 10 هزار میلیارد تومان برای پروژه‌های عمرانی کشور، خزانه تأمین منابع مالی کرد.

وی افزود: تکمیل زیرساخت‌های حمل و نقل کشور کم‌ترین هزینه را برای اشتغال‌زایی افراد دارد .

به گفته آزاد، رونق صنایعی از قبیل سیمان و فولاد تأثیر مثبتی در رشد اقتصادی دارد، اما کاهش بودجه عمرانی پیامد اجرا نشدن پروژه‌های توسعه‌ای را به همراه دارد، اکنون براساس اطلاعات منتشر شده، بالغ بر 50 درصد ظرفیت کارخانه‌های تولید سیمان کشور بلااستفاه مانده است.

به گزارش ایرنا، پیشتر عضو کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی گفت: سهم تولید و اشتغال در کمیسیون تلفیق مجلس مورد بازنگری اساسی و همه جانبه قرار گرفته و تلاش شد سهم اشتغال‌زایی در بودجه 97 که از نیازهای اساسی کشور است، افزایش یابد.

فاطمه‌ذوالقدر اظهارداشت: براساس بررسی‌هایی که در کمیسیون‌های تخصصی مجلس شورای اسلامی در باره لایحه بودجه سال 97 کل کشور انجام شد، ایجاد اصلاحاتی در لایحه بودجه به نحوی که فشار اقتصادی را از اقشار جامعه برداشته و افزایش اشتغال‌زایی و تولید داخلی را به همراه داشته باشد، مورد تأکید قرار گرفت.