امروز    جمعه , 04-خرداد-1397   Friday , 25-May-2018  - 
صفحات روزنامه بهارستان 2359،کارت اشتغال حذف شد

2359،کارت اشتغال حذف شد

کارت اشتغال حذف شد

مناقصه‌مزایده- وکلای ملت با صدور کارت اشتغال از بخش درآمدی لایحه بودجه مخالفت و آن را حذف کردند.

به گزارش مناقصه‌مزایده اهالی بهارستان در نشست علنی دیروز مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی بخش درآمدی لایحه بودجه سال97 با بند الحاقی2 تبصره18 این لایحه در خصوص صدور کارت اشتغال؛ با 76رأی موافق، 101رأی مخالف و 4رأی ممتنع از مجموع 243نماینده حاضر در جلسه مخالفت کردند.

گفتنی است نمایندگان و نماینده دولت در مجلس به جهت تأمین منابع صدور کارت اشتغال از محل درآمد شرکت‌های وابسته به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مخالفت کردند، زیرا تأکید داشتند شرکت‌های وابسته به این وزارتخانه تنها صندوق‌های بیمه از جمله تأمین اجتماعی، فولاد و عشایر را شامل می‌شود که برداشت از آنها برای صدور کارت اشتغال جایز نیست.

پس از تصویب نشدن بند الحاقی مذکور از سوی مجلس، فاطمه‌حسینی، نماینده مردم تهران پیشنهاد حذف این بند را مطرح کرد که با150رأی موافق، 39رأی مخالف و 3رأی ممتنع از مجموع 223نماینده حاضر در جلسه مورد نظر موافق نمایندگان قرار گرفت.

بر این اساس، بخش درآمدی بند الحاقی2 تبصره18 مبنی بر؛ «اعتبار مورد نیاز برای صدور کارت اشتغال تا سقف 100 میلیارد  ریال از محل درآمدهای شرکت‌های وابسته به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تأمین می‌شود» حذف شد.