امروز    سه شنبه , 04-ارديبهشت-1397   Tuesday , 24-April-2018  - 
صفحات روزنامه بهارستان 2395،سوانح جاده‌ای روزانه به میزان سقوط هواپیما قربانی می‌گیرد

2395،سوانح جاده‌ای روزانه به میزان سقوط هواپیما قربانی می‌گیرد

نایب رییس کمیسیون عمران مجلس

سوانح جاده‌ای روزانه به میزان سقوط هواپیما قربانی می‌گیرد

نایب رییس کمیسیون عمران مجلس، از افزایش تلفات جاده‌ای در کشور انتقاد کرد و گفت: تلفات سوانح رانندگی روزانه بیش از تلفات سقوط هواپیما در کشور قربانی می‌گیرد.

به گزارش خانه ملت، مجید‌کیان‌پور با انتقاد از افزایش تصادفات جاده‌ای، گفت: متأسفانه افزایش تصادفات جاده‌ای نشان از ضعف آموزش رانندگان و فرهنگسازی است زیرا در بسیاری از تصادفات خطای انسانی به بروز سانحه منجر می‌شود.

نماینده مردم درود و ازنا در مجلس شورای اسلامی، با تأکید بر این‌که سالانه 16 هزار نفر قربانی جاده‌ها می‌شوند، افزود: با یک حساب سرانگشتی مشخص می‌شود که در حدود 44 نفر در روز آمار تلفات سوانح جاده‌ای است.

وی با بیان این‌که تلفات سوانح جاده‌ای روزانه بیش از سوانح هوایی است، تصریح کرد: متأسفانه با بالا بودن تلفات جاده‌ای گویی روزانه یک فروند هواپیما سقوط می‌کند.

ضرورت تشدید نظارت‌ها و اعمال قوانین سخت‌گیرانه با هدف کاهش تلفات جاده‌ای

این نماینده مردم در مجلس دهم، با تأکید بر ضرورت تشدید نظارت‌ها و اعمال قوانین سخت‌گیرانه با هدف کاهش تلفات جاده‌ای، گفت: کاهش سرعت، رفع نقاط حادثه‌خیز، فرهنگسازی از سوی رسانه‌های جمعی از جمله صدا و سیما و همچنین توجه به استاندارد‌سازی خودرو‌ها از غواملی است که به کاهش تصادفات جاده‌ای در کشور می‌انجامد.

کیان‌پور با بیان این‌که عدم مقابله با آمار بالای تصادفات جاده‌ای هزینه‌های بسیاری بر کشور تحمیل می‌کند، افزود: برای کاهش هزینه‌های متحمله از سوی تصادفات جاده‌ای باید آموزش‌های لازم به رانندگان داده شود تا آمار خطاهای انسانی کاهش یابد.

ایران رکوردار تصادفات جاده‌ای است

وی با تأکید بر این‌که اعمال قوانین سخت‌گیرانه می‌تواند تا 80 درصد به کاهش تصادفات جاده‌ای منجر شود، تصریح‌کرد: متأسفانه ایران در حالی که رتبه اول علمی در خاورمیانه را دارا است اما در خصوص تصادفات جاده‌ای سردمدار است.

نایب رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: باید تلاش کنیم تا با کاهش تصادفات جاده‌ای رتبه کشور در حوزه رعایت قوانین رانندگی را افزایش دهیم.