امروز    يكشنبه , 03-تير-1397   Sunday , 24-June-2018  - 
صفحات روزنامه سیاسی 2239،رهبر میانمار مجمع عمومی سازمان ملل را وتو کرد!

2239،رهبر میانمار مجمع عمومی سازمان ملل را وتو کرد!

رهبر میانمار مجمع عمومی سازمان ملل را وتو کرد!

دولت میانمار اعلام کرد، آنگ‌سان‌سوچی، رهبر این کشور که با انتقادهای شدیدی از بابت عملکردش در قبال خشونت‌های اخیر علیه مسلمانان روهینجا مواجه شده امسال در نشست مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک سخنرانی و شرکت نخواهد کرد.

به گزارش‌ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، بحران اخیر بر سر خشونت‌های اعمال شده علیه اعضای اقلیت مسلمان روهینجا در میانمار تبدیل به بزرگ‌ترین چالش پیش‌ روی دولت سوچی شده است.

تعداد زیادی از منتقدان سوچی اخیراً تقاضا کرده‌اند که جایزه صلح نوبل وی به دلیل کوتاهی او در متوقف کردن این خشونت‌‌ها پس گرفته شود.

سوچی سپتامبر سال گذشته در اولین سخنرانی‌اش در مجمع عمومی سازمان ملل به عنوان رهبر ملی میانمار از تلاش‌های دولتش برای حل بحران مربوط به بدرفتاری با اقلیت مسلمان روهینجا دفاع کرد.

با این حال یک سخنگوی حزب وی اعلام کرد که سوچی امسال در این نشست شرکت نخواهد کرد. همچنین گفت که هنوز دلیل آن را نمی‌داند.

اونگ‌شین، سخنگوی حزب سوچی به رویترز گفت: او هرگز هیچ نگرانی از بابت روبه‌رو شدن با انتقاد‌ها یا مشکلات ندارد. شاید او در داخل مسایل فوری‌تری برای حل کردن دارد.

این در حالی است که چین روز سه‌شنبه اعلام‌کرد: از تلاش‌های میانمار برای حراست از «توسعه و ثبات» حمایت می‌کند.

یکسری گروه‌های حقوق بشری از شورای امنیت به دلیل عدم برگزاری نشستی علنی در این باره انتقاد کردند اما دیپلمات‌‌ها گفته‌اند که چین و روسیه احتمالاً در صورت هرگونه اقدام این شورا برای پایان دادن به بحران میانمار از دولت میانمار حمایت خواهند کرد.