امروز    جمعه , 04-خرداد-1397   Friday , 25-May-2018  - 
صفحات روزنامه فناوری 2170،عضویت کامل ۲۳۹ آزمایشگاه در شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی

2170،عضویت کامل ۲۳۹ آزمایشگاه در شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی

عضویت کامل ۲۳۹ آزمایشگاه در شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی

مدیر شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از آخرین آمار عضویت آزمایشگاه‌ها در این شبکه خبر داد و گفت: تاکنون ۲۳۹ آزمایشگاه به صورت قطعی عضو این شبکه شده‌اند.

رضا اسدی‌فرد، در گفت‌و‌گو با مهر اظهار داشت: تا کنون ۴۱۳ آزمایشگاه با تعداد ۸هزارو۴۶۵ تجهیز آزمایشگاهی در کشور وجود دارد که از این تعداد ۲۳۱ آزمایشگاه به صورت قطعی عضو این شبکه آزمایشگاهی شده‌اند.

وی با بیان این‌که تعداد کل تجهیزات آزمایشگاهی که عضو شبکه راهبردی نیستند برابر با یک هزار و ۵۷۹ عدد است، اظهار داشت: در مجموع ۱۱۲ آزمایشگاه هنوز عضو شبکه آزمایشگاهی معاونت علمی نشده‌اند.

اسدی‌فرد خاطر نشان کرد: در حال حاضر نزدیک به یک هزار و ۶۹۶ تجهیز آزمایشگاهی، عضو شبکه آزمایشگاهی محسوب می‌شوند.

به گفته وی، همچنین ۵هزار و ۱۹۷ تجهیز آزمایشگاهی به صورت قطعی عضو شبکه آزمایشگاهی فناوری راهبردی معاونت علمی هستند.

مدیر شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اظهار کرد: شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی، مجموعه‌ای از آزمایشگاه‌های فعال در حوزه فناوری‌های راهبردی کشور است که برنامه تقویت و توسعه زیرساخت‌های خدمات مطلوب آزمایشگاهی را در این حوزه بر عهده دارد.

وی با اشاره به اهداف شبکه آزمایشگاهی فناوری راهبردی گفت: «بهبود کیفی و افزایش کمی خدمات آزمایشگاهی در حوزه‌های فناوری راهبردی»، «تسهیل در دسترسی پژوهشگران و صنایع کشور به خدمات آزمایشگاهی»، «جمع‌آوری اطلاعات جامع در مورد تعداد و نوع تجهیزات آزمایشگاهی و پراکندگی آن در سطح کشور با هدف نیازسنجی صحیح برای توسعه توان آزمایشگاهی کشور»، از اهداف شبکه است.

اسدی‌فرد گفت: «ارتقای دانش فنی کارشناسان آزمایشگاه‌ها از طریق آموزش و به اشتراک‌گذاری تجارب»، «استانداردسازی فعالیت‌های آزمایشگاهی و ارایه خدمات با نتایج قابل اعتماد»، «کمک به تکمیل توانمندی‌های آزمایشگاهی مراکز عضو در راستای نیازهای کشور» از دیگر اهداف این شبکه به شمار می‌روند.