امروز    يكشنبه , 03-تير-1397   Sunday , 24-June-2018  - 
صفحات روزنامه معدن زمین شناسی 2439،رایزنی جهت انتخاب شهر اراک به عنوان پایلوت مدیریت پسماند و بازیافت

2439،رایزنی جهت انتخاب شهر اراک به عنوان پایلوت مدیریت پسماند و بازیافت

شهردار کلانشهر اراک

رایزنی جهت انتخاب شهر اراک به عنوان پایلوت مدیریت پسماند و بازیافت

تاجران، شهردار کلانشهراراک در جلسه کارگروه طرح جامع کاهش آلودگی هوای اراک که با حضور رییس سازمان حفاظت محیط‌زیست کشور و استاندار استان مرکزی برگزار شد؛ با اشاره به این‌که 340 تن زباله در 126 هکتار از اراضی شهر اراک دفن می‌شود گفت: امید است تا پایان سال‌جاری مدیریت درست برای پسماند شهر اعمال شود و برای زباله‌های صنعتی و عفونی نیز تصمیمات لازم در حال اتخاذ است.

تاجران بیان کرد: طبق رایزنی انجام شده با سازمان شهرداری‌ها تصمیم بر این است با توجه به سابقه بازیافت در استان‌مرکزی شهر اراک به عنوان پایلوت مدیریت پسماند و بازیافت انتخاب شود و بودجه‌ها به صورت متمرکز و به منظور انجام اقدامی نمونه به اراک اختصاص یابد.

وی همچنین 50 درصد آلودگی شهر اراک را ناشی از آلاینده‌های متحرک دانست و گفت: با حمایت شورای شهر اراک 50 دستگاه اتوبوس پاک خریداری و با جذب راننده به ناوگان حمل‌ونقل عمومی شهر تزریق می‌شوند. همچنین طرح مورد نیاز برای خرید هزار دستگاه موتور برقی و اختصاص دو میلیون تومان یارانه خرید در حال آماده‌سازی است و خرید هزار دستگاه دوچرخه و عرضه به شهروندان با رقم 30 درصد کم‌تر از قیمت بازار در دستور کار قرار دارد.