امروز    يكشنبه , 03-تير-1397   Sunday , 24-June-2018  - 
صفحه اصلی تاریخچه روزنامه

تاریخچه روزنامهنشريه مناقصه در زمينه مسايل اجتماعي، فرهنگي، سياسي، اقتصادي با روش اطلاع‌رساني و ترتيب انتشار هفته نامه با توزيع سراسري به شماره ثبت 16449/124 مورخ 5/11/82 به مدير مسؤولي و صاحب امتيازي آقاي جليل قنادزاده از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي مجوز دريافت نمود.
با توجه به نام نشريه كه نامي كاملاً اقتصادي – اختصاصي بود، پس از رايزني‌هاي بسيار از 4/4/84 اولين شماره نشريه با محوريت اطلاع‌رساني و نقد و بررسي مناقصات سراسر كشور و توجه به تصويب قانون برگزاري مناقصات (مصوب 83.11.3) و در جهت هرچه بيشتر اجرايي شدن اين قانون و با هدف سالم‌سازي اقتصاد ايران اسلامي، منتشر شد.
از آن سال 87 تا بهمن 90 با توجه به گسترش فعاليت، مجوز نشريه از هفته نامه به 3 بار در هفته (يك روز درميان) و نام نشريه به «2‌روزنامه مناقصه مزايده» تغيير يافت.
از آن تاریخ به بعد پس از موافقت هیات نظارت بر مطبوعات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی این جریده به شکل روزنامه منتشر می‌گردد و تا کنون بيش از 750 شماره از نشريه منتشر و توزيع شده است كه توزيع نشريه با تيراژي قريب به ده هزار نسخه در بين روزنامه‌ها و نشريات اقتصادي كشور وضعيت مناسبي دارد، به طوري‌كه روزنامه براي كيوسك‌هاي شهرستان‌ و تهران توسط واحد توزيع روزنامه ايران، ارسال مي‌گردد، تا گام‌هايي ولو كوچك براي پيشبرد اجراي قانون برگزاری مناقصه كه با نام روزنامه يكي است برداشته شود.

موسسان نشريه عبارتند از:

  1. صاحب امتياز و مديرمسؤول: جليل قناد زاده (كارشناس امور ارتباطات)
  2. مدير اجرايي و سردبير:‌ علي قره داغلي (كارشناس حقوقي)

ارکان نشریه
در این جریده نزدیک به 40 نفر در سرویس‌های مختلف از جمله:
تحریریه
آگهی‌ها
بانک اطلاعات
مشترکین
آموزش
فعالیت می‌نمایند.
اخبار و اطلاعات پس از انتخاب از سوی دبیران سرویس‌های مختلف به سردبیر ارجاع می‌شود و پس از تایید وی و ویراستاری متون؛ در صفحات تنظیم شده و با نظر مدیر مسئول جهت چاپ به واحد انتشار ارسال می‌گردد. واحد انتشار پس از دریافت فایل‌های روزنامه در چاپخانه نسبت به چاپ و بسته بندی و ارسال به واحد توزیع اقدام می‌نماید.